Committees

 

Chairmen

- Ricardo Díez Muiño
  Centro de Física de Materiales CSIC-UPV/EHU and
  Donostia International Physics Center DIPC
  Donostia – San Sebastián (Spain)    

- Nikolay M. Kabachnik
  Skobeltsyn Institute of Nuclear Physics,
  Lomonosov Moscow State University
  Moscow (Russia)

  

International Scientific Committee

- Ugo Ancarani (Université de Lorraine, Metz, France)

- Lorenzo Avaldi (CNR-IMIP, Rome, Italy)

- Klaus Bartschat (Drake University, Des Moines IA, USA)

- Jamal Berakdar (Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg, Germany)

- Nora Berrah (University of Connecticut, Storrs CT, USA)

- Igor Bray (Curtin University, Perth, Australia)

- Michael Brunger (Flinders University, Adelaide, Australia)

- Xiangjun Chen (University of Science and Technology, Hefei, Anhui, China)

- James Colgan (Los Alamos National Laboratory, Los Alamos NM, USA)

- Alexander Dorn (Max-Planck-Institut für Kernphysik, Heidelberg, Germany)

- Reinhard Dörner (Goethe-Universität, Frankfurt am Main, Germany)

- Danielle Dowek (Université Paris Sud, Orsay, France)

- Omar Ariel Fojón (Instituto de Física Rosario, Argentina)

- Timothy Gay (University of Nebraska – Lincoln NE, USA)

- Alexei N. Grum-Grzhimailo (Lomonosov Moscow State University, Moscow, Russia)

- Nikolay Kabachnik (Lomonosov Moscow State University, Moscow, Russia)

- Anatoli Kheifets (Australian National University, Canberra, Australia) 

- Murtadha Khakoo (California State University, Fullerton CA, USA)

- George King (University of Manchester, UK)

- Tom Kirchner (York University, Toronto, Canada)

- Noriyuki Kouchi (Tokyo Institute of Technology, Tokyo, Japan

- Don H. Madison (Missouri S&T, Rolla MO, USA)

- Fernando Martín (Universidad Autónoma de Madrid, Spain)

- Michael Meyer (European XFEL, Hamburg, Germany)

- Andrew Murray (University of Manchester, UK)

- Roberto Rivarola (Instituto de Física Rosario, Argentina)

- Michael Schulz (Missouri S&T, Rolla MO, USA)

- Rajesh Srivastava (Indian Institute Of Technology Roorkee, Uttarakhand, India)

- Al Stauffer (York University, Toronto, Canada) 

- Emma Sokell (University College Dublin, Ireland)

- Masahiko Takahashi (Tohoku University, Sendai, Miyagi, Japan) 

- Kiyoshi Ueda (Tohoku University, Sendai, Miyagi, Japan)

- Joachim Ulrich (Max-Planck-Institut für Kernphysik, Heidelberg, Germany)

- Jim Williams (University of Western Australia, Perth, Australia) 

- Akira Yagishita (Photon Factory, Tsukuba, Japan)

  

Local Organizing Committee

- Maite Alducin Ochoa (Centro de Física de Materiales CSIC-UPV/EHU & DIPC, Donostia-San Sebastián)

- María Blanco-Rey (Departamento de Física de Materiales UPV/EHU & DIPC, Donostia-San Sebastián)

- Iñaki Juaristi Oliden (Centro de Física de Materiales CSIC-UPV/EHU & DIPC, Donostia-San Sebastián)

- Mohammed Ahmed Nosir (Centro de Física de Materiales CSIC-UPV/EHU, Donostia-San Sebastián)